Chór Parafialny


Opiekun - ks. Dariusz Zalewski SAC

Prowadząca - Kinga Wądołowska

Zaangażowanie wiernych i piękno liturgii wyraża się w śpiewie. Te dwie cechy tworzą fundament działalności każdego Chóru Parafialnego. Angażuję się w śpiew, udzielam talentu, którym obdarzył mnie Bóg, bo chcę i pragnę, aby wierni doświadczyli piękna liturgii.

W naszej parafii od kilku lat śpiewa Schola Parafialna, która przyjmując nowe osoby do grupy, śmiało można powiedzieć, tworzy już teraz Chór Parafialny.

Co napisać, aby zachęcić Wszystkich, którzy pięknie śpiewają, aby znaleźli trochę wolnego czasu i poświęcili go na próby i obstawę Uroczystej Mszy Świętej???

Znane jest powiedzenie: "Kto śpiewa ten dwa razy więcej się modli". Mnie jednak bardziej przekonuje argument naszego Założyciela Św. Wincentego Pallottiego, który powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, aby pracować na rzecz zbawienia drugiego człowieka. Swoim śpiewem mogę przyczynić się do zbawienia drugiego człowieka. To jest niesamowite. Takie małe poświęcenie, a takie wielkie działanie. Tak potężny owoc mojego zaangażowania. Zachwycić drugiego człowieka BOGIEM poprzez śpiew czyniąc to: Dla Nieskończonej Chwały Boga, Dla zniszczenia grzechu i Dla zbawienia dusz.

Czekamy na Ciebie, na każdego z Was, którzy pragniecie uczestniczyć w tak wielkim zadaniu. Zapraszamy!!! Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.oo w dużej sali (wejście od dzwonnicy).Pragnących śpiewać dla Boga i dla drugiego człowieka
zapraszamy o zgłaszanie się do Kingi lub do ks. Dariusza.