Liturgiczna Służba Ołtarza


Opiekun – ks. Dariusz Zalewski SAC


Lektorzy, Ministranci Starsi, Ministranci Młodsi, Aspiranci, Kandydaci na ministrantów naszej parafii to ok. 30 osobowa grupa podzielona na: Ceremoniarzy, lektorów i ministrantów starszych (gimnazjum, szkoła średnia i wzwyż) oraz ministrantów młodszych (szkoła podstawowa, kl. IV-VI) oraz kandydatów na ministrantów i aspirantów (szkoła podstawowa, kl. II - III).

Ministranci zobowiązani są do służenia w czasie jednej Mszy Świętej w niedzielę i do jednego dyżuru w wybranym przez siebie dniu tygodnia. Raz w tygodniu odbywają się spotkania na których utrwalamy i pogłębiamy podstawy służby liturgicznej.

Ministranci formowani są duchowo poprzez modlitwę. Każde spotkanie rozpoczyna się odmówieniem jednego dziesiątka różańca. Następnie ma miejsce krótka nauka nawiązująca do Ewangelii z dnia. Trzecia część spotkania są to sprawy bieżące.

Ministranci dodatkowo uczestniczą w comiesięcznym dniu skupienia, który odbywa się w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 17.30 gromadzą się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 18.oo W czasie dnia skupienia przystępują także do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Ministranci uczestniczą w "Konkursie na najaktywniejszego ministranta".
Podsumowanie zdobytych punktów za służbę ma miejsce raz na kwartał. Nagrodę za zwycięstwo otrzymują NAJAKTYWNIEJSI za rok posługi.

Najbliższe spotkania!!!


Nowenna do Św. Józefa; I Czwartek miesiąca; I Piątek miesiąca - wszyscy ministranci (jeden dzień do wyboru):
godz. 17.3o - Adoracja Najświętszego Sakramentu
godz. 18.oo - Msza Święta

Ceremoniarze, Lektorzy i Ministranci starsi: poniedziałek, godz. 18.45

Ministranci Młodsi i Kandydaci: środa, godz. 16.30


Możliwość gry w piłkę nożną w SP8:

Ministranci młodsi i Ministranci starsi w czwartek w godz. 19.oo - 20.3o