03.06.2018 r. - Ogłoszenia DuszpasterskieOgłoszenia Duszpasterskie na IX Niedziele Zwykłą
1. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i przebieg procesji Bożego Ciała; szczególnie dziękuję mieszkańcom ul. Wyszyńskiego, Laskowej i Żeromskiego – od Szosy Lubelskiej do kościoła i rodzicom młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za przygotowanie pięknych ołtarzy. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w procesji w tym tygodniu, które będą odbywały się aż do czwartku, do zakończenia oktawy Bożego Ciała.
Została zamówiona Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ul. Wyszyńskiego, która zostanie odprawiona w poniedziałek 11 czerwca o godz. 18.00 i w intencji mieszkańców ul. Żeromskiego, którzy przygotowywali III ołtarz na Boże Ciało – zostanie ona odprawiona w niedzielę 8 lipca o godz. 10.00.

2. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wianków z pierwocin zieleni i młodych pędów zbóż.

4. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

5. Od soboty zapraszamy bardzo serdecznie za nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane każdego dnia o godz. 17.40.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w najbliższą sobotę – 9 czerwca – o godz. 5.30 z parkingu przy kościele. Powrót jest przewidziany ok. 23.00.

7. Za tydzień 10 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30 zostanie odprawione nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami uwielbienia Najświętszego Sakramentu, na które serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. W tym nabożeństwie uczestniczy także młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

8. Dziś w całym Kościele w Polsce przeżywamy XI Święto Dziękczynienia obchodzone w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar odzyskania Niepodległości, a zarazem modlimy się o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną. Za tydzień - 10 czerwca - będą zbierane ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
03 VI 2018 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15