Ogłoszenia parafialne 22.05.2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 maja 2022 r., 6 Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Otaczamy je naszą modlitwą. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyły w Białym Tygodniu w nabożeństwie majowym i we Mszy św. o godz. 18.00.

2. We wtorek i w środę będziemy gościli w naszej parafii o. Adama Szustaka, dominikanina, wędrownego kaznodzieję i duszpasterza akademickiego. Zapraszamy w tych dniach na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której o. Adam wygłosi Słowo Boże. Zaś po Mszy świętej wygłosi konferencję na temat „Twarzą w twarz z Bogiem”. Te spotkania skierowane są głównie do młodzieży, w związku z tym zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta śp. Ks. Kazimierza Trypusa w 19 rocznicę Jego śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 18.45 rozpocznie się próba dla dzieci klasy IV, które przygotowują się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Zaś w sobotę o godz. 17.00 odbędzie się spowiedź dla dzieci i rodziców.

5. W przyszłą niedzielę 29 maja br. na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do swoich serc.

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała podajemy trasę tegorocznej procesji. Z kościoła udamy się ulicami Wyszyńskiego, Laskową i ulicą Żeromskiego wrócimy do kościoła. O wykonanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców ul. Wyszyńskiego. O wykonanie drugiego ołtarza proszę mieszkańców ul. Laskowej. O wykonanie trzeciego ołtarza proszę mieszkańców ul. Żeromskiego od Szosy Lubelskiej do kościoła. I o wykonanie czwartego ołtarza na parkingu przed kościołem proszę rodziców młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

7. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w naszej parafii każdego dnia o godz. 17.30.

8. Przypominamy, że trwa czas konsultacji duszpasterskich w naszej parafii, w ramach których każdy z nas może wypełnić przygotowaną ankietę i tym samym zabrać głos w tych konsultacjach. Ankiety można pobrać w zakrystii lub pod chórem i należy je złożyć do niedzieli 29 maja włącznie. Zachęcamy do wypełnienia ankiety.

9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Paweł Maciej Badenko, kawaler z par. MB Królowej Polski w Jabłonnie i
Monika Laskus, panna z par. tutejszej
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystępują do I komunii świętej za posprzątanie i udekorowanie kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
21 V 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15