Ogłoszenia parafialne 4.06.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 czerwca 2023 r., Uroczystość Trójce Świętej – rok A

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym polskim Kościele przeżywamy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Za tydzień - 11 czerwca - będą zbierane dobrowolne ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

2. Dzisiaj zaś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek po Mszy świętej ok. 18.45 odbędzie się próba sypania kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała i podczas oktawy. Na tę próbę zapraszamy wszystkie chętne dzieci, a przede wszystkim dzieci komunijne i z rocznicy komunii świętej.

4. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu jest następujący: 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Żeromskiego, Wypoczynkową, Wspaniałą, Spartańską i ulicą Żeromskiego wrócimy do kościoła. O wykonanie pierwszego ołtarza przy ul. Wypoczynkowej prosimy mieszkańców ul. Wypoczynkowej i Ciasnej. O wykonanie drugiego ołtarza przy ul. Wspaniałej prosimy mieszkańców ul. Wspaniałej. O wykonanie trzeciego ołtarza przy ulicy Spartańskiej prosimy mieszkańców ul. Spartańskiej i Szosy Lubelskiej. I o wykonanie czwartego ołtarza na placu przy kościele prosimy członków Kółek Różańcowych z naszej parafii.
Na uroczystość Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, niesienia poduszeczek, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, Służbę Liturgiczną.

5. Od piątku będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. Potrwa ona do następnego piątku włącznie. W czasie Oktawy nie będzie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą świętą. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia odśpiewamy w czasie procesji.

6. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
7. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy bardzo serdecznie za nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.40.

8. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Daniel Bańkowski, kawaler z par. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach i
Natalia Gołębicka, panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
03 VI 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15