Ogłoszenia parafialne 5.12.2021 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 grudnia 2021 r., II Niedziela Adwentu – rok C


1. Przeżywamy czas adwentu. Zapraszamy na roraty, które w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie przez cały tydzień o godz. 18.00.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na utrzymanie naszego pallotyńskiego nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy na różaniec na godz. 17.20 i na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji członkiń z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP i w intencji dzieci i rodziców z Róży św. Józefa. Po modlitwie różańcowej, a przed rozpoczęciem Mszy św. zostanie odmówiony akt zawierzenia dzieci Matce Bożej. Zaś na zakończenie Mszy świętej, z racji zakończenia Roku św. Józefa w kościele, zostanie odczytany akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi.
W środę na Mszę św. zapraszamy również dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej dzieci otrzymają łańcuszki komunijne.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedzielę, 12 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30.

5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

6. W najbliższe dwie niedziele, po każdej Mszy św. odbędzie się kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, podczas którego będzie można nabyć świąteczne pierniczki i wiele ciekawych świątecznych ozdób. Wszystkie środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup nowego sztandaru dla Szkoły Podstawowej nr 8. Zachęcamy do udziału w tym kiermaszu.

7. Gdyby ktoś pragnął ofiarować choinkę do świątecznego wystroju naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


04 XII 2021 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15