Ogłoszenia parafialne 3.12.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 grudnia 2023 r., I niedziela Adwentu – rok B

1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy okres roku liturgicznego zwany adwentem. W tym okresie przygotowujemy się na radosny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte roratnie w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie przez cały tydzień o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w roratach.
W czasie adwentu prosimy o zgłaszanie pojedynczych osób czy rodzin będących w potrzebie, którym będziemy chcieli przygotować paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zbierane są dobrowolne ofiary na paczki dla ubogich z naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi ksiądz Marcin Przywara, pallotyn. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie.
Msze święte w niedzielę z nauką ogólną o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Zaś o 11.30 Msza święta z nauką dla dzieci. W poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30 Msza święta z nauką ogólną dla młodzieży i dorosłych.
Spowiedź święta: dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek podczas każdej Mszy świętej. Ksiądz rekolekcjonista w poniedziałek i wtorek będzie zbierał ofiary na tacę jako wynagrodzenie za wygłoszone rekolekcje. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie przy kościele.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 – w sali duszpasterskiej (wejście od dzwonnicy) - odbędzie się spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej wraz z rodzicami. Zaś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z Księdzem Rekolekcjonistą odbędzie się w kościele.

4. Ministranci w przedsionku kościoła rozprowadzają sianko, a ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby grupy ministranckiej.

5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy na różaniec na godz. 17.30 i na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji członkiń z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św., będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na odnowienie i zmodernizowanie sali duszpasterskiej na plebanii oraz zakup nowych krzeseł i stolików. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece na stół wigilijny.

10. Gdyby ktoś pragnął ofiarować choinkę do świątecznego wystroju naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

11. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
02 XII 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15