OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09 sierpnia 2020


1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa, patrona parafii.
Zaś w piątek przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. W czwartek – 13 sierpnia - będziemy przeżywali kolejne w tym roku uroczystości fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni i będziemy odmawiali modlitwę różańcową. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

3. W piątek, w przeddzień 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, które rozpocznie się o godz. 20.00. Przez pośrednictwo Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Na koniec odśpiewamy Apel Jasnogórski.

Czytaj więcej...

ks. Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02 sierpnia 2020


W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
- 4 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
- 6 sierpnia (czwartek) – Święto Przemienienia Pańskiego
- 8 sierpnia (sobota) – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.

2. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa, patrona parafii, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą świętą.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
- we czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św., później Msza święta.

Czytaj więcej...


ks. Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 lipca 20201. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa, patrona parafii, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą świętą.

2. W sobotę 25 lipca przypada dzień imienin ks. Krzysztofa, wikariusza naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji solenizanta.

3. Za tydzień, w niedzielę, po każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia samochodów i innych pojazdów mechanicznych.

Czytaj więcej...

ks. Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 czerwca 2020


1. W środę będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00.

2. W czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 8 na zakończenie roku szkolnego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.40.

Czytaj więcej...

Oktawa Bożego Ciała

12-18 VI 2020 r.
12 - 18 czerwca 2020 r.


Oktawa Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną

godz. 18.00 - Msza Święta
ok. godz. 18.35 - Procesja Eucharystyczna dookoła naszej świątyni


Litanię do Najświętszego Serca Jezusa każdego dnia odśpiewamy w czasie procesji.

Eryk

Boże Ciało

11 VI 2020 r.11 czerwca 2020

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

Porządek Mszy Świętych:
godz. 8.oo; 10.oo; 11:30; 18.oo

Po Mszach świętych o 10.00 i 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła zakończona uroczystym błogosławieństwem na cztery strony świata.

W tym roku, z powodu obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się w przestrzeni publicznej, nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w takiej formie jak to było praktykowane przez wszystkie lata.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, niesienia poduszeczek,
młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi,
Służbę Liturgiczną,
a wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.


W piątek 12 czerwca br. rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała.
W czasie Oktawy po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na
Procesję Eucharystyczną dookoła naszej świątyni.

Eryk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Świętej, 7 czerwca 20201. Dziś w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIII Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata". Za tydzień - 14 czerwca - będą zbierane dobrowolne ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Podajemy też do wiadomości, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w dniu 18 października br.

3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Czytaj więcej...

ks. Proboszcz

Nabożeństwa czerwcowe

CZERWIEC 2020Nabożeństwa Czerwcowe

Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa Czerwcowe będą rozpoczynać się o godz. 17.40

Eryk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Zesłanie Ducha Świętego, 31 maja 2020


1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie kończy
się okres wielkanocny w kościele. Od dziś nie obowiązuje limit uczestników w kościołach w naszej Ojczyźnie. Zachowujemy bezpieczny dystans i zasłanianie ust i nosa. Dziś o godz. 17.30 ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro, 1 czerwca, będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Dzień Dziecka. Od jutra zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w naszej parafii każdego dnia o godz. 17.40.

3. W czwartek, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i
Wiecznego Kapłana. Z racji I czwartku miesiąca – dzień szczególnych modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Czytaj więcej...

ks. Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Wniebowstąpienie Pańskie, 24 maja 2020


1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kazania w naszej
parafii głosi ks. Włodzimierz Osica. Po każdej Mszy świętej ks. Włodzimierz zbiera
dobrowolne ofiary na potrzeby pallotyńskiego sekretariatu misyjnego.

2. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych
mamach, aby żyjące Bóg błogosławił, a zmarłe przyjął do chwały zbawionych.

3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej...

ks. Proboszcz


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25