Ogłoszenia parafialne 2.04.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 kwietnia 2023 r., Niedziela Palmowa – rok A

1. Dziś Niedziela Palmowa, która jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Przed Mszą św. o godz. 11.30 zgromadzimy się na placu przed kościołem, tam będzie uroczyste poświęcenie palm i procesja do świątyni. Zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale o godz. 17.15.

2. W naszej Parafii odbywa się Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można nabyć palmy i różne wielkanocne ozdoby. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na budowę szkoły zniszczonej podczas trzęsienia ziemi w Syrii.
Po każdej Mszy świętej zbierane są również dobrowolne ofiary na potrzeby naszej parafialnej Caritas, które będą przeznaczone m.in. na sfinansowanie paczek na święta dla ubogich rodzin z naszej parafii.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

4. W środę po wieczornej Mszy świętej ok. 18.40 zapraszamy mieszkańców ul. Rakowej, ministrantów starszych i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia – ciemnicy.

5. W czwartek rozpoczniemy przeżywanie Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Liturgia Triduum Paschalnego w naszym kościele będzie się rozpoczynać każdego dnia o godz. 19.00. Spotkania dla wszystkich ministrantów w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy także Panów, którzy nie są na co dzień ministrantami a chcieliby się włączyć w przygotowanie Triduum.

6. W Wielki Czwartek będziemy dziękować Bogu za dar dwóch sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej adoracja przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 21.00. Taca zbierana w Wielki Czwartek będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

7. W Wielki Piątek z racji I Piątku miesiąca kwietnia odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Można także zgłosić chorego z rodziny do którego przybędziemy z posługą sakramentalną. Rozpoczyna się w tym dniu nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Od godziny 8.00 zapraszamy do adoracji Pana Jezusa wspólnotę Żywego Różańca. Adorację rozpoczną bracia z Róży Świętej Rodziny, a następnie kolejne Róże według stałego porządku. Róża rodzinna będzie prowadziła adorację od godz. 16.00 do 17.00. O godz. 18.15 zapraszamy na drogę krzyżową. O godz. 19.00 rozpoczną się ceremonie Wielkopiątkowe składające się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu, gdzie adoracja potrwa do godz. 22.00. Ofiary, które złożymy przy krzyżu będą przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.
8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych od 9.00 do 12.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00. W Wielką Sobotę do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego przynosimy do Kościoła świece. Taca zbierana podczas Wigilii Paschalnej będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

9. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu:
• Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej;
• Poniedziałek, wtorek i środa - od 17.40 przed Mszą świętą;
• Wielki Piątek od 17.15 podczas drogi krzyżowej;
• Wielka Sobota od 9.00 do 12.00 podczas święconki;

10. Można uzyskać w tych dniach odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za:
• udział w Gorzkich Żalach – dzisiaj o 17.15
• udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem” – w Wielki Czwartek
• adorację Krzyża – w Wielki Piątek
• udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – w noc Zmartwychwstania

11. Porządek Mszy świętych w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: rezurekcja o godz. 6.00, a następnie Msze święte o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

12. Pod chórem został wyłożony do wzięcia bezpłatny specjalny numer gazety „Dobre Nowiny” poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Zachęcamy do skorzystania z oferty.

13. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
01 IV 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15