02.12.2018 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
3 grudnia (poniedziałek) – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
7 grudnia (piątek) – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.
8 grudnia (sobota) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy okres roku liturgicznego zwany adwentem. W tym okresie przygotowujemy się na radosny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie przez cały tydzień o godz. 18.00. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zapraszamy z lampionami. Każde dziecko uczestniczące w roratach otrzyma plakat adwentowy, na który będzie można naklejać obrazki z poszczególnych dni adwentu. Każdego dnia będą też losowane drobne nagrody za wykonane adwentowe zadania.
Już dziś podajemy do wiadomości, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w 3 niedzielę adwentu, 16 grudnia i będą trwały do środy 19 grudnia włącznie.
W tym miesiącu prosimy o zgłaszanie pojedynczych osób czy rodzin będących w potrzebie, którym będziemy chcieli przygotować paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia.

2. W okresie Adwentu po każdej niedzielnej Mszy świętej, w przedsionku kościoła, będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia książek, płyt CD, DVD, audiobooków, poświęconych bardziej świadomemu przeżywaniu wiary, pogłębianiu życia duchowego i relacji z Bogiem oraz poprawie relacji z bliskimi. Zachęcamy wszystkich chętnych, również tych, którzy doświadczają duchowych rozterek, zniechęcenia, wątpliwości w wierze, aby w tym adwentowym czasie oczekiwania sięgać po lektury duchowe, które mogą pomóc zrozumieć różne kwestie związane z naszą wiarą. Książki i płyty pochodzą z prywatnych biblioteczek osób, które same doświadczyły wspaniałych owoców płynących z takiej formy pogłębiania swojej wiary i pragną podzielić się tym z innymi.

3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas.

4. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

6. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, później Msza święta.
7. W czwartek - 6 grudnia - zapraszamy dzieci z naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem, który obiecał przybyć do nas bezpośrednio po Mszy św. roratniej.

8. W sobotę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy na różaniec na godz. 17.30 i na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji członkiń z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP.
Również w sobotę zapraszamy dzieci klasy III przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej dzieci otrzymają łańcuszki komunijne.

9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

10. Od najbliższej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

11. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


02 XII 2018 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15