16.03.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach głoszących Ewangelię w różnych krajach świata. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. We wtorek 19 marca będziemy przeżywali w naszej parafii Odpust Parafialny ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Grzegorz Kurp, pallotyn pracujący w Warszawie.
Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się w sposób szczególny w intencji ks. Józefa Czachora, który w tym dniu będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
- Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia i będą trwały do środy 10 kwietnia włącznie.

6. Siostry Mniszki Benedyktynki, które gościły u nas w ubiegłą niedzielę przysłały podziękowanie za gościnne przyjęcie i świadectwo żywej wiary całej parafii. Serdecznie dziękują za materialne wsparcie w kwocie 4285 zł i zapewniają o codziennej modlitwie w naszych intencjach.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 24 marca, będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą ofiarę na ten cel.

8. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Tomasz Regulski, kawaler z par. Nawiedzenia NMP w Zaborowie i
- Marta Nasiłowska, panna z parafii tutejszej.
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


16 III 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15