01.12.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy okres roku liturgicznego zwany adwentem. W tym okresie przygotowujemy się na radosny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte roratnie w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie przez cały tydzień o godz. 18.00. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zapraszamy z lampionami. Każde dziecko uczestniczące w roratach otrzyma plakat adwentowy, na który będzie można naklejać obrazki z poszczególnych dni adwentu. Każdego dnia będą też losowane drobne nagrody za wykonane adwentowe zadania.
W tym miesiącu prosimy o zgłaszanie pojedynczych osób czy rodzin będących w potrzebie, którym będziemy chcieli przygotować paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Także dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas.

4. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

6. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek miesiąca i I sobotę miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, później Msza święta.
w sobotę o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które będą trwały do wtoku włącznie. Już dzisiaj prosimy o modlitwę o dobre, błogosławione owoce tych rekolekcji.
Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na różaniec na godz. 17.30 i na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji członkiń z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Od najbliższej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.

9. Koło wolontariatu wraz ze świetlicą ze SP nr 8 w Otwocku oraz nasza Parafia zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie pt. ”To, co lubię w jesienne wieczory, podziel się pasją”. Prace wykonane różną techniką można składać do 16 grudnia w świetlicy szkolnej SP nr 8. Później zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla twórców najpiękniejszych prac. Prace wyeksponowane będą także na choinkach świątecznych w naszym kościele.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


01 XII 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15