07.06.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 czerwca 2020 r., Uroczystość Najświętszej Trójcy
1. Dziś w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIII Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata". Za tydzień - 14 czerwca - będą zbierane dobrowolne ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Podajemy też do wiadomości, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w dniu 18 października br.

3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, z powodu obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się w przestrzeni publicznej, nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w takiej formie jak to było praktykowane przez wszystkie lata. Msze święte w czwartek będą odprawione o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszach świętych o 10.00 i 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła zakończona uroczystym błogosławieństwem na cztery strony świata. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

5. Od piątku będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy nie będzie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą świętą. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia odśpiewamy w czasie procesji.

6. W sobotę – 13 czerwca – będziemy przeżywali nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i na Mszę świętą o godz. 18.00.

7. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy bardzo serdecznie za nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.40.

8. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii s. Katarzynę z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Otwocku, która nas zapozna z apostolatem pielgrzymującej Matki Bożej.

9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Wojciech Przysowa, kawaler, par. tutejsza i
Klaudia Hajdacka, panna z par. tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
07 VI 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15