05.04.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień w kościele katolickim. Obchodzimy pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium.

2. W czwartek rozpoczniemy przeżywanie Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Liturgia Triduum Paschalnego w naszym kościele będzie się rozpoczynać każdego dnia o godz. 19.00.

3. W Wielki Czwartek będziemy dziękować Bogu za dar dwóch sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

4. W Wielki Piątek – dzień Męki i śmierci Jezusa - nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

5. W Wielką Sobotę nie będzie obrzędu błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w kościele. Zachęcamy jednak do przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i pobłogosławienia ich przed śniadaniem wielkanocnym. W najbliższym czasie cały obrzęd poświęcenia pokarmów zostanie zamieszczony na internetowej stronie naszej parafii. W Wielką Sobotę trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu jednocząc się przez modlitwę z Chrystusem pogrzebanym i udającym się do otchłani, aby wyzwolić swoje dzieci z niewoli grzechu i śmierci.

6. Porządek Mszy świętych w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Intencje mszalne zamówione na tę Mszę św. będą odprawione podczas Eucharystii o godz. 8.00.

7. W obecnej sytuacji nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. W związku z tym przypominamy, że zgodnie z nauką Kościoła w nadzwyczajnych sytuacjach, żeby doświadczyć łaski odpuszczenia grzechów należy zrobić rachunek sumienia i wzbudzić w sercu żal doskonały połączony ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o telefoniczny kontakt. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościele i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

8. Przypominamy, że okres w którym należy przyjąć Chrystusa w Komunii św. – czego wymaga od nas trzecie przykazanie kościelne – obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (czyli do 7 czerwca br.).

9. W czasie Triduum Paschalnego powstrzymujemy się od organizowania czuwań w kościele.

Wszystkim Parafianom życzymy spokojnego wypoczynku niedzielnego i wielu głębokich przeżyć w całym Wielkim Tygodniu.


04 IV 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15