03.03.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

5. W okresie Wielkiego Postu będziemy uczestniczyli w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę, 10 marca, na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.

9. Również za tydzień w naszej parafii będziemy gościli siostry Benedyktynki z Drohiczyna, które opowiedzą nam o swojej posłudze. Po każdej Mszy św. siostry będą zbierały dobrowolne ofiary na odbudowę skrzydła klasztoru, w którym przebywają.

10. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że sakrament bierzmowania w tym roku zostanie udzielony naszej młodzieży w dniu 10 maja.

11. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


02 III 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15