Ogłoszenia parafialne 27.02.2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 lutego 2022 r., 8 Niedziela zwykła – rok C

1. Dzisiaj, jutro i we wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój, którą będziemy odmawiali o 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

2. Dzisiaj i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 9.00 i 18.30. O godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

5. W okresie Wielkiego Postu będziemy uczestniczyli w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
- we czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św., później Msza święta.
- w sobotę o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii.

8. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
26 II 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15