29.09.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskieW tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
30 września (poniedziałek) – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i DK
1 października (wtorek) – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i DK
2 października (środa) – Wspomnienie Aniołów Stróżów.
4 października (piątek) - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
5 października (sobota) - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

1. Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi ks. Piotr Pieczatowski, pallotyn. Po każdej Mszy świętej ks. Piotr zbiera dobrowolne ofiary do puszki na wyposażenie kościoła w nowopowstałej pallotyńskiej parafii w Mazowszanach k/Radomia.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z klasy 8 szkoły podstawowej i klasy I szkoły średniej (roczniki 2004 i 2005) wraz z rodzicami.

3. We wtorek rozpocznie się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego dnia będą odprawiane o godzinie 17.30, przed wieczorną Mszą świętą. Także od wtorku podczas każdej Mszy św. będą głoszone homilie.
Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek – 1 października - na nabożeństwo różańcowe i na Mszę świętą o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. dzieci otrzymają różańce. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

4. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

5. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i na Mszę świętą podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 - w czasie nabożeństwa różańcowego - możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Później Msza św.
- w sobotę – o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca.

6. Powiat Otwocki oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszają na VI Powiatowe Igrzyska Osób z Niepełnosprawnością, które odbędą się w przyszłą niedzielę 6 października w Otwocku. Więcej informacji o tej imprezie można znaleźć w gablocie przed kościołem.

7. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę, zaś nowożeńcom dziękujemy za przystrojenie naszej świątyni kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


28 IX 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15