17.11.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
18 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
20 listopada (środa) – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
21 listopada (czwartek) – Wspomnienie Ofiarowania NMP
22 listopada (piątek) – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

1. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec i każdego dnia jest sprawowana Msza św. za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Koło wolontariatu wraz ze świetlicą ze SP nr 8 w Otwocku oraz nasza Parafia zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie pt. ”To, co lubię w jesienne wieczory, podziel się pasją” - rękodzieło, świąteczne ozdoby w bieli. Rodzinny konkurs plastyczny ma na celu: kultywowanie regionalnych technik rękodzielniczych tj.: wycinankarstwo, bibułkarstwo, hafciarstwo, szydełkowanie; pielęgnowanie więzi rodzinnych wielopokoleniowych i sąsiedzkich; rozwijanie inwencji twórczej. Wykonane prace można składać do 16 grudnia w świetlicy szkolnej SP nr 8. Później zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla twórców najpiękniejszych prac. Prace wyeksponowane będą także na choinkach świątecznych w naszym kościele.

3. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To także patronalne święto naszej pallotyńskiej prowincji. Będzie to ostatnia niedziela roku kościelnego.

4. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszego pallotyńskiego nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich. Już dzisiaj za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


16 XI 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15