Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 listopada 2023 r., 33 Niedziela Zwykła – rok C

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
20 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
21 listopada (wtorek) – Wspomnienie Ofiarowania NMP
22 listopada (środa) – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
24 listopada (piątek) – Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji o uzdrowienie rodzin i małżeństw. Każdy może napisać na kartce własną intencję i złożyć w koszyku, który zostanie postawiony na ołtarzu. Intencje nie będą odczytywane.

3. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec i każdego dnia jest sprawowana Msza św. za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To także patronalne święto naszej pallotyńskiej prowincji. Będzie to ostatnia niedziela roku kościelnego.

5. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszego pallotyńskiego nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich. Już dzisiaj za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
artykuły ukazujące znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła, a w tygodniku „Idziemy” artykuł - o co się modlić, w jaki sposób i o co możemy prosić Pana Boga?


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
18 XI 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15