07.04.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które głosił ks. Andrzej Majchrzak, pallotyn pracujący w Celinach k. Łukowa. Będą one trwały do środy włącznie. Msze święte z nauką ogólną w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Rekolekcjonista. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauka ogólną o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed każdą Msza świętą. Dokładny plan rekolekcji znajduję się e gablocie przed kościołem i jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Ofiary złożone na tacę we wtorek i środę będą naszym podziękowaniem za wygłoszone Słowo Boże.

2. W tym samym czasie odbywać się będą również rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie będą się spotykać na rekolekcjach w szkole w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i w środę w kościele również o 10.00.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. Także dzisiaj w pierwszą niedziele miesiąca kwietnia zbiórka dobrowolnych ofiar na potrzeby parafialnego caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie prosimy o zgłaszania rodzin bądź pojedynczych osób będących w trudnej sytuacji materialnej, którym będziemy chcieli przygotować paczki świąteczne.

5. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży. W każdą niedzielę o godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

6. W czwartek 11 kwietnia organizujemy wyjazd do Warszawy na ciekawą wystawę multimedialną pt. „Śladami Jezusa”. Więcej informacji o tej wystawie można uzyskać na stronach internetowych Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wyjazd o godz. 17.00. Całościowy koszt wyjazdu w zależności od liczby uczestników ok. 40 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowywanie palemek na niedzielę palmową, do sali katechetycznej na plebanii w dniu 11 kwietnia (czwartek) od godz. 17.30. Wykonane palemki będą rozprowadzane w niedzielę palmową przed naszym kościołem. Gdyby ktoś z Parafian chciał ofiarować gałązki bukszpanu to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy również płytę z ciekawym filmem pt. Ignacy Loyola.

9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Paweł Winnicki, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach i
- Joanna Gołąb, panna z parafii tutejszej.
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w czasie rekolekcji i w całym nowym tygodniu.


06 IV 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15