Ogłoszenia parafialne 20.03.2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 marca 2022 r., 3 Niedziela Wielkiego Postu – rok C


1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Później Msza św. o godz. 18.00 bez kazania. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. + Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Odpowiadając na ten apel w naszej parafii w najbliższy piątek – 25 marca – po drodze krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 odmówimy akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Później o godz. 17.30 będzie droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych, a po niej Msza świętą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

4. Po raz kolejny z prośbą o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie zwrócił się do nas Biskup Ordynariusz. „Czcigodni Duszpasterze, drodzy Diecezjanie, z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję.
W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., pragnę zaapelować o kontynuowanie naszych modlitw. Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Do Diecezjan zwracam się z prośbą o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach”.
Jako wspólnota parafialna chcemy kontynuować wspólną modlitwę o pokój. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 podczas której będziemy odmawiali różaniec. Chciejmy poprzez tę wspólną modlitwę błagać Boga o pokój widząc wielkie niebezpieczeństwo wybuchu wojny także poza Ukrainą.

5. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
19 III 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15