20.12.2020 r. - Ogłoszenia Duszpasterskie


1. Przeżywamy 4 niedzielę adwentu. Kończy się czas adwentowego czuwania przed świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy na roraty w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 i na ostatnie tegoroczne roraty - w czwartek o godz. 7.00.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są dobrowolne ofiary na wymianę drzwi w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy ministrantów starszych i mieszkańców ul. Pokojowej do pomocy w przystrojeniu choinek i ustawieniu szopki bożonarodzeniowej.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do św. Józefa patrona parafii na godz. 17.30.

5. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, którą w tym roku wyjątkowo odprawimy o godz. 22.00 i o północy z czwartku, 24 grudnia, na piątek, 25 grudnia na którą zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia – o 10.00, 11.30 i 18.00.
Z racji Uroczystości Bożego Narodzenia w piątek obowiązuje dyspensa od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Taca zbierana podczas każdej Mszy świętej jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość św. Rodziny. Będziemy się modlić o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach. W tym dniu o 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Braci z Róży św. Rodziny na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

8. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Świętami Bożego Narodzenia. Nowenna jest odmawiana w czasie Mszy świętej po komunii.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
20 XII 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15