Ogłoszenia parafialne 26.02.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 lutego 2023 r., 1 Niedziela Wielkiego Postu – rok A

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach.

2. W środę - 1 marca - rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsza z nauk przedślubnych w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej. Kandydatów do małżeństwa zapraszamy do uczestnictwa w kursie.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
- we czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30, podczas Drogi Krzyżowej, możliwość skorzystania ze spowiedzi św., później Msza święta.
- w sobotę o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
- Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca i będą trwały do 22 marca włącznie.

6. „Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającą 24 lutego pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu zaapelował do wszystkich wiernych w Polsce o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę – 5 marca - odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

7. Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku organizuje i zaprasza do uczestnictwa w czterodniowej lotniczej pielgrzymce do Lourdes w dniach od 1 do 4 czerwca br. Więcej informacji o tej pielgrzymce w gablocie przed kościołem i w zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.: pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upomnieniu grzeszących.

9. W przedsionku kościoła został wyłożony do wzięcia kolejny bezpłatny numer pisma „Dobre Nowiny”.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
25 II 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15