26.04.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Przeżywamy dziś 3 Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczynamy dziś w kościele w Polsce Tydzień Biblijny, który ma nas wszystkich zachęcić do systematycznego czytania Pisma Świętego, aby jeszcze bardziej pogłębić naszą znajomość prawd bożych i samego Pana Boga.

2. Decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dotyczącej zachowania się w czasie epidemii koronawirusa, w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W naszym kościele mogą się modlić jednocześnie maksymalnie 42 osoby, oprócz kapłanów i służby ołtarza. Oprócz kapłanów wszyscy są zobowiązani do przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Zachowujemy również bezpieczną odległość od siebie. Pierwszeństwo w udziale we Mszy św. mają osoby, które zamówiły intencję Mszy świętej. Nadal obowiązuje dyspensa Ks. Biskupa Ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

3. W najbliższy piątek rozpoczniemy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Z racji obowiązującego w naszej diecezji dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza, który zawiesza na czas nieokreślony wspólne celebrowanie wszelkich nabożeństw w parafiach, nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą świętą, zaś Litanię Loretańską do Matki Bożej będziemy odmawiali każdego dnia po wieczornej Mszy świętej.

4. W I piątek miesiąca maja nie będzie odwiedzin chorych.

5. Liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski w tym roku został przeniesiony z 3 maja na sobotę 2 maja, ze względu na przypadającą 4 Niedzielę Wielkanocną. Msze święte w sobotę 2 maja zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.

6. Okazja do spowiedzi w naszej parafii w czasie każdej Mszy świętej, zaś 1 maja, w I piątek miesiąca, spowiedź święta od godz. 17.30.

7. Składamy serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za okazaną życzliwość i materialną pomoc w tym trudnym dla każdego z nam okresie. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne przekazane na cele parafialne poprzez dokonywane wpłaty na konto parafialne lub bezpośrednio na nasze ręce. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
26 IV 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15