Ogłoszenia parafialne 18.12.2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 grudnia 2022 r., 4 Niedziela Adwentu – rok A

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi ksiądz Marcin Walicki, pallotyn. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie.
Msze święte w niedzielę z nauką ogólną o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30 Msza święta z nauką ogólną, zaś o godz. 16.00 – Msza święta z nauką dla dzieci.
Spowiedź święta: dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, zaś w poniedziałek i wtorek – kwadrans przed każdą Mszą świętą. Ksiądz rekolekcjonista w poniedziałek i wtorek będzie zbierał ofiary na tacę jako wynagrodzenie za wygłoszone rekolekcje. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie przy kościele.

2. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na 17.45, przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zapraszamy na roraty w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 i na ostatnie tegoroczne roraty - w sobotę o godz. 7.00.

4. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Świętami Bożego Narodzenia. Nowenna jest odmawiana w czasie Mszy świętej po komunii.

5. W środę o godz. 15.00 będą ustawiane choinki w naszym kościele. Zapraszamy kilku chętnych mężczyzn z naszej parafii do pomocy. W czwartek po wieczornej Mszy św. ok. 18.40 zapraszamy ministrantów starszych oraz rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej do pomocy w przystrojeniu choinek i ustawieniu szopki bożonarodzeniowej.

6. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

7. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia na którą zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia – o 10.00, 11.30 i 18.00.

8. Gdyby ktoś pragnął ofiarować choinkę do świątecznego wystroju naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.

ks. Proboszcz
17 XII 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15