30.05.2021 - Ogłoszenia duszpasterskie


1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej tzw. Niedzielę seminaryjną. Serdecznie witamy w naszej parafii przedstawicieli naszego pallotyńskiego WSD z Ołtarzewa, którzy dzielą się z nami świadectwem swego powołania. Po każdej Mszy świętej klerycy zbierają ofiary do puszek na potrzeby naszego pallotyńskiego seminarium.

2. Dzisiaj i jutro zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe na godz. 17.30.

3. Od wtorku – 1 czerwca - zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w naszej parafii każdego dnia o godz. 17.40.

4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Również w tym roku, z powodu obowiązujących jeszcze ograniczeń sanitarnych nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w takiej formie jak to było praktykowane przez wszystkie lata. Msze święte w czwartek będą odprawione o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszach świętych o 8.00, 10.00 i 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła zakończona uroczystym błogosławieństwem na cztery strony świata. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

5. Od piątku będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy nie będzie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą świętą. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia odśpiewamy w czasie procesji.

6. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
- w sobotę o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca.
Jako że w I piątek i I sobotę będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała – to również w tych dniach nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą, a Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie procesji po Mszy świętej.

7. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Cezary Witkowski, kawaler z parafii tutejszej i
- Magdalena Żomoytel, panna z parafii tutejszej
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

8. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
30 V 2021 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15