14.10.2018 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


W tym tygodniu będziemy przeżywali następujące wspomnienia liturgiczne:
W poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i DK
We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
W środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
W czwartek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty
W piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
W sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

1. Dzisiaj w całej Polsce jest obchodzony XVIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin i małych miejscowości. Bóg zapłać za każdą ofiarę i za wsparcie tej fundacji.

2. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego dnia są odprawiane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej na plebanii. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę kazanie na temat rodziny i codziennego życia będzie głosił ks. Bogdan Rudnicki, pallotyn. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia książki jego autorstwa pt. Jesteśmy śladem stóp na piasku.

5. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad będziemy odmawiali różaniec i każdego dnia będzie sprawowana Msza święta za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone w przedsionku kościoła. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze święte. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

6. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


13 X 2018 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15