08.03.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach głoszących Ewangelię w różnych krajach świata.

2. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
- Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Paweł Żelazko, kawaler z par. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku i
- Paulina Łysiak, panna z parafii tutejszej.
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

6. W dniu 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Gdyby ktoś chciał otrzymać wejściówkę, by uczestniczyć w tych uroczystościach może zgłosić się do zakrystii i zapisać się na listę, którą później przekażemy do kurii. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze tylko w dniu dzisiejszym.

7. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, 29 marca i będą trwały do 1 kwietnia włącznie.

8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 15 marca, będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą ofiarę na ten cel.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu. Wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy wiele radości w realizacji życiowego powołania i nieustannej opieki Matki Bożej.


07 III 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15