20.01.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. We wtorek – 22 stycznia - będziemy przeżywali Uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela SAC i ZAK. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której będzie sprawowana intencja za wszystkich naszych pallotyńskich współpracowników oraz za Wspólnotę ZAK z naszej parafii.

2. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na 17.45, przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Mszę święta o uzdrowienie rodzin i małżeństw. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Rodziców dzieci i młodzieży, którzy zapisali się na ferie w naszej parafii zapraszamy do zakrystii po odbiór programu tychże ferii.

5. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana.

6. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

7. W miniony wtorek zakończyliśmy kolędę. Odwiedziliśmy wszystkie domy na terenie naszej parafii. W kilkunastu przypadkach - domy były zamknięte. W trzech domach gospodarze odmówili przyjęcia księdza. Serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwość i otwartość w przeprowadzanych rozmowach. Także za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Dla nas duszpasterzy są one szczególnie cenne, bo wyczuwa się w nich ducha troski o dobro całej parafii. Zauważyliśmy dobre przygotowanie do „kolędy” w prawie wszystkich rodzinach. Dało się wyczuć, że czas kolędy jest dla Was ważnym wydarzeniem, a wspólna modlitwa i błogosławieństwo Boże udzielane przy okazji tych odwiedzin służy umocnieniu w wierze i w dobrym dla całej rodziny. Zdarzało się, że nie cała rodzina uczestniczyła w kolędzie, gdyż rozliczne obowiązki lub praca stawały na przeszkodzie. Przy tej okazji składam również serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji odwiedzin kolędowych, które będą przeznaczone na potrzeby duszpasterskie w parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


19 I 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15