Ogłoszenia parafialne 20.02.2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 lutego 2022 r., 7 Niedziela zwykła – rok C

1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30.

2. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

3. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Mirosław Serzycki posługujący w naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą w intencji solenizanta na godz. 18.00.

4. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że w dniu 9 marca br. – w środę – rozpocznie się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.

5. Zachęcamy do wypełniania i składania ankiet na temat synodu o synodalności, które były rozprowadzane w styczniu w naszym kościele. Ostateczny termin składania wypełnionych ankiet do skrzynki zamieszczonej w przedsionku kościoła to 6 marca br.

6. Apel biskupa Romualda Kamińskiego o modlitwę w intencji uratowania pokoju.

„Wielebni Duszpasterze, Czcigodni Diecezjanie, zawsze, kiedy nadchodzą trudne czasy, kierujemy nasze serca ku Bogu, pełnemu miłości i miłosierdzia. Dzisiaj, kiedy jesteśmy pełni trwogi z racji zagrożonego pokoju i panujących napięć w najbliższym sąsiedztwie naszej Ojczyzny, zwracam się do Was – wszystkich naszych Diecezjan – podejmijcie modlitwę różańcową i ofiarujcie post w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami. Proszę Duszpasterzy, aby organizowali w parafiach modlitwę różańcową i zachęcali swoich parafian do indywidualnych form modlitwy. Wszystkie nasze wysiłki o uratowanie pokoju i jedności między narodami powierzam wstawiennictwu Matki Bożej Zwycięskiej. Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski”.
Odpowiadając na ten apel zachęcamy Wszystkich Parafian do włączenia się w modlitwę osobistą i rodzinną w intencji pokoju. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej, którą będziemy odmawiali od jutra do niedzieli – oprócz środy – o 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

7. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
19 II 2022 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15