3.10.2021 r. - ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 października 2021 r., 27 Niedziela zwykła – rok B

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Józefa Targosza, który przybył do nas z Ołtarzewa i będzie pełnił funkcję duszpasterza w naszej wspólnocie parafialnej. Pragniemy otwartym sercem przyjąć ks. Józefa i otaczamy Go naszymi modlitwami, by z radością i zapałem podjął swoje kapłańskie obowiązki w Wólce Mlądzkiej.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I komunii świętej otrzymają różańce.

3. Również dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W dniu dzisiejszym w Kaliszu rozpoczynają się Narodowe Rekolekcje przed zawierzeniem narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Niektóre Msze św. z konferencjami będą transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Poszczególnym dniom od 3 do 6 października, będą towarzyszyć myśli przewodnie: Święty Józef Opiekunem Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo. Konferencje w tych dniach wygłoszą: ks. Marcin Wiśniewski, ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski i ks. Dominik Chmielewski. Uroczystość zawierzenia narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi będzie miała miejsce 7 października.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i na Mszę świętą, podczas której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego są odprawiane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

7. Za tydzień będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin i małych miejscowości.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami i za złożoną ofiarę.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks.Proboszcz
03 X 2021 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15