10.11.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
11 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
12 listopada (wtorek) – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
13 listopada (środa) – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się kwesta na rzecz Otwockiego Hospicjum dla Dorosłych Empatia. Zachęcamy do wsparcia tej zbiórki.

2. Jutro w całej naszej Ojczyźnie będziemy przeżywali 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zaś w naszej parafii będziemy obchodzili 2 rocznicę nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy w tym dniu na różaniec o godz. 17.30 w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny i na wieczorną Mszę św. o 18.00, po zakończeniu której odnowimy akt poświęcenia całej naszej parafii pod opiekę Matki Bożej.

3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

4. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec i każdego dnia jest sprawowana Msza św. za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Koło wolontariatu wraz ze świetlicą ze SP nr 8 w Otwocku oraz nasza Parafia zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie pt.”To, co lubię w jesienne wieczory, podziel się pasją” - rękodzieło, świąteczne ozdoby w bieli. Rodzinny konkurs plastyczny ma na celu: kultywowanie regionalnych technik rękodzielniczych tj.: wycinankarstwo, bibułkarstwo, hafciarstwo, szydełkowanie; pielęgnowanie więzi rodzinnych wielopokoleniowych i sąsiedzkich; rozwijanie inwencji twórczej. Wykonane prace można składać do 16 grudnia w świetlicy szkolnej SP nr 8. Później zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla twórców najpiękniejszych prac. Prace wyeksponowane będą także na choinkach świątecznych w naszym kościele.

6. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


09 XI 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15