11.10.2020 r. - Ogłoszenia Duszpasterskie


1. Dzisiaj w całej Polsce jest obchodzony XX Dzień Papieski. Za tydzień po każdej Mszy świętej będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin i małych miejscowości.

2. We wtorek -13 października - będziemy przeżywali ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyruszymy w procesji światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni i odmówimy modlitwę różańcową. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

3. W piątek od godz. 17.00 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej dla dzieci, które mają przystąpić do I komunii świętej i ich rodziców oraz dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. W sobotę – 17 października - podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I komunii świętej, zaś o godz. 14.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Już dzisiaj dzieci i młodzież z naszej parafii polecamy pamięci modlitewnej wszystkich Parafian i Gości.

5. Za tydzień, w niedzielę 18 października, będziemy przeżywali dzień wizytacji kanonicznej w naszej parafii, którą przeprowadzi Biskup Marek Solarczyk. Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy świętej o godz. 11.30, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy członków wspólnot z naszej parafii.

6. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego są odprawiane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

7. Msza święta w intencji osób i rodzin, które przyjmują kapliczkę Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej parafii została przeniesiona z 18 października na niedzielę 8 listopada o godz. 8.00.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na wymianę drzwi w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Znajdują się tam również różańce dla każdego kto uczestniczy dzisiaj we Mszy świętej. Prosimy o skorzystanie z oferty.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty, zaś nowożeńcom dziękujemy za przystrojenie naszego kościoła kwiatami.
W piątek zapraszamy do sprzątanie kościoła rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
11 X 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15