Ogłoszenia parafialne 19.02.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 lutego 2023 r., 7 Niedziela zwykła – rok A

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

4. W okresie Wielkiego Postu będziemy uczestniczyli w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

6. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić w intencji ks. Mirosława z okazji jego imienin.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.
o tym skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem i jak poszczono w czasach Jezusa.
W tygodniku „Idziemy” można przeczytać artykuł o 12 krokach wychodzenia z depresji.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
18 II 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15