31.10.2021 r. - ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 października 2021 r., 31 Niedziela zwykła – rok B


1. Dzisiaj obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Jest to dzień oddania naszego kościoła na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla wspólnoty parafialnej i miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy i modlimy się za wszystkich budowniczych, dobrodziejów naszego kościoła oraz tych, którzy troszczą się o piękno i czystość świątyni.

2. Dzisiaj już kończy się miesiąc październik. Zapraszamy na ostanie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek – 1 listopada - przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddamy cześć tym wszystkim, którzy cieszą się już chwałą nieba. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
Natomiast w Dzień Zaduszny, 2 listopada, będą u nas odprawione Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej oraz modlitwa na intencję Ojca św. Odpust taki należy ofiarować za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za zmarłych, a także możliwość skorzystania ze spowiedzi św., później Msza święta.
- w sobotę – o godz. 9.00 - Msza święta dla wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.

5. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy za tydzień w niedzielę – 7 listopada - na Mszę świętą o godz. 11.30. Podczas tej Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

6. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad będziemy odmawiali różaniec i każdego dnia będzie sprawowana Msza święta za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

7. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

8. Za tydzień w niedzielę 7 listopada będzie można wesprzeć dobrowolną ofiarą Hospicjum „Empatia” z Otwocka w ramach zbiórki do puszek, którą przeprowadzi po każdej Mszy świętej wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 8.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę, zaś nowożeńcom dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


30 X 2021 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15