Ogłoszenia parafialne 3.09.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 września 2023 r., 22 Niedziela zwykła – rok A

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca września. Po Mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa. Po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszego parafialnego Caritas.

2. W poniedziałek, 4 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 8 na Mszę świętą o godz. 8.00.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Józefa, patrona parafii. Zaś w piątek przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

5. W piątek 8 września o godz. 10.00 w kościele parafialnym św. Wincentego a Paulo w Otwocku zostanie odprawiona Msza święta z okazji 25 rocznicy koronacji obrazu MB Swojczowskiej i 30 rocznicy ogłoszenia MB Swojczowskiej - patronką Otwocka. Na te uroczystości serdecznie zaprasza ksiądz Dziekan.

6. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie dla ministrantów. Zapraszamy wszystkim ministrantów i lektorów z naszej parafii oraz wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi ministranckie do udziału w tym spotkaniu. Spotkania ministranckie będą się odbywały systematycznie.

7. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów szkoły podstawowej.

8. Prezydent Miasta Otwocka i Rada Miasta Otwocka zapraszają mieszkańców Otwocka na bezpłatny występ Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który odbędzie się 6 września (środa) o godz. 18.00 w Otrębusach koło Warszawy. Zapewniony zostanie transport autokarem. Godzina wyjazdu z parkingu przy kościele – 16.30. Planowana godzina powrotu do Otwocka to 20.30. Otrzymaliśmy jako parafia - 40 wejściówek. Zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Zapisy z zakrystii.

9. W przedsionku kościoła został wyłożony do wzięcia kolejny bezpłatny numer pisma „Dobre Nowiny”.

10. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Rafał Pyźlak, kawaler z parafii św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie i
Magdalena Smolak, panna z parafii tutejszej
Jarosław Skwara, kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w Szewnicy i
Karolina Uzarska, panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

11. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
02 IX 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15