23.02.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, patrona parafii.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

4. W środę swoje imieniny będzie obchodził ks. Mirosław Serzycki posługujący w naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą w intencji solenizanta na godz. 9.00.

5. W okresie Wielkiego Postu będziemy uczestniczyli w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, przez cały okres Wielkiego Postu o stałej porze - w niedzielę o 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedzielę, 1 marca, po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Szkoła Podstawowa nr 8 zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 3 marca br. w godz. od 17.00 do 18.30.

9. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

10. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


22 II 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15