13.10.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj w całej Polsce jest obchodzony XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po każdej Mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin i małych miejscowości. Bóg zapłać za każdą ofiarę i za wsparcie tej fundacji.

2. Dzisiaj również przeżywamy ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyruszymy w procesji światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

4. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej na plebanii. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.

5. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego dnia są odprawiane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

6. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad będziemy odmawiali różaniec i każdego dnia będzie sprawowana Msza święta za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone w przedsionku kościoła. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze święte. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

7. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Krzysztof Czech, kawaler z parafii tutejszej i
- Karolina Ewa Miller, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie
Gdyby ktoś wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty, zaś nowożeńcom dziękujemy za przystrojenie naszego kościoła kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


12 X 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15