27.10.2019 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30.

2. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w ramach koła biblijnego.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
Z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych chorych w naszej parafii odwiedzimy już we czwartek od godz. 8.00.

4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddamy cześć tym wszystkim, którzy cieszą się już chwałą nieba. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
Natomiast w Dzień Zaduszny, 2 listopada, będą u nas odprawione Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej oraz modlitwa na intencję Ojca św. Odpust taki należy ofiarować za zmarłych.

5. Przed nami ostatnie dni października. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które każdego są odprawiane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą świętą.

6. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad będziemy odmawiali różaniec i każdego dnia będzie sprawowana Msza święta za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone w przedsionku kościoła. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze święte. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego został dołączony film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie i za przystrojenie naszego kościoła kwiatami.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.


26 X 2019 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15