1.11.2020 r. - Ogłoszenia Duszpasterskie


1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć tym wszystkim, którzy cieszą się już chwałą nieba. Msze święte w naszym kościele są sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.

2. Natomiast w Dzień Zaduszny, 2 listopada, będą u nas odprawione Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
W tym roku, w związku z pandemią, na mocy specjalnego dekretu Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać przez cały listopad, w dowolnie wybranych przez siebie ośmiu dniach tego miesiąca. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej oraz modlitwa na intencję Ojca św. Odpust taki należy ofiarować za zmarłych.

3. Dzisiaj rozpoczynamy okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy różaniec i każdego dnia jest sprawowana Msza św. za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze święte.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
- w czwartek zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 17.30 i na Mszę św. podczas, której będziemy modlić się o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za zmarłych, a także możliwość skorzystania ze spowiedzi św., później Msza święta.
- w sobotę – o godz. 9.00 - Msza święta dla wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.

5. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Zostały tam także wystawione przyłbice ochronne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
01 XI 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15