31.05.2020 r. - Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie kończy się okres wielkanocny w kościele. Od dziś nie obowiązuje limit uczestników w kościołach w naszej Ojczyźnie. Zachowujemy bezpieczny dystans i zasłanianie ust i nosa. Dziś o godz. 17.30 ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro, 1 czerwca, będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Dzień Dziecka. Od jutra zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w naszej parafii każdego dnia o godz. 17.40.

3. W czwartek, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji I czwartku miesiąca – dzień szczególnych modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W I piątek miesiąca, z racji trwającego zagrożenia pandemią, odwiedzimy tylko tych chorych z naszej parafii, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta, na którą szczególnie zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej zostanie odmówiona modlitwa różańcowa.

6. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po każdej Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary na potrzeby parafialnego Caritas.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30.

8. W przedsionku pod chórem został wyłożony kolejny numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny”. Prosimy o skorzystanie z oferty.

9. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
31 V 2020 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15