Ogłoszenia parafialne 26.11.2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – rok A

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszej Wschodniej Prowincji Księży Pallotynów, a jednocześnie ostatnia niedziela roku kościelnego. Wszystkich Współbraci naszej prowincji polecamy modlitwie Parafian i Gości.
Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby naszego pallotyńskiego nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Przed nami ostatnie dni listopada. Zapraszamy w te dni na różaniec o godz. 17.30 i na Mszę św. za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych.

3. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca i I sobotę miesiąca.
- w piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Po południu od godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, później Msza święta.
- w sobotę o godz. 9.00 Msza święta i później różaniec, na które szczególnie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

4. Proboszcz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku – Świdrze zaprasza mieszkańców parafii otwockich na modlitewne czuwanie różańcowe w intencji mieszkańców Otwocka, jego władz i spraw otwockich w najbliższą sobotę i niedzielę, 2 i 3 grudnia. Jako Parafia mamy wyznaczoną godzinę modlitewną w sobotę od 23.00 do północy. Gdyby ktoś z Parafian chciał się włączyć w tę inicjatywę modlitewną i mógł dotrzeć do Sanktuarium św. Teresy w Otwocku to serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w gablocie przed kościołem.

5. Za tydzień w niedzielę 3 grudnia rozpocznie się czas adwentu w Kościele. W naszej parafii w tym dniu rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 5 grudnia włącznie. W niedziele o 11.30 zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem dla dzieci. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci, w tym dzieci które przygotowują się do I komunii świętej. Zaś po Mszy świętej odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z Księdzem Rekolekcjonistą. Dokładny plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj prosimy o modlitwę o dobre, błogosławione owoce tych rekolekcji.

6. Od najbliższej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny. Zaś ministranci będą rozprowadzali sianko, a ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby grupy ministranckiej.

7. Pogrzeb naszej Parafianki śp. Małgorzaty Gołębiowskiej, która zmarła po koniec października w Afryce posługując jako wolontariuszka misyjna odbędzie się 1 grudnia o godz. 11.00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. Polecamy śp. Małgorzatę modlitwom wszystkich Parafian.

8. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

ks. Proboszcz
25 XI 2023 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15